در سفر... مثل باد

سفر .... مرا از تو، به هیچ‌کجا نمی‌بَرَد

اوگاندا، آبشارهای سیپی

سیپی یعنی همین جایی که الان توشم جزو منطقه کاراموجان محسوب میشه، مردم بومی اینجا بیشترشون از قبایل کوه نشین شمال آفریقا بودند که بعدا به این قسمت کوچ کردند و چون کوه نشین بودند باز هم دنبال منطقه کوهستانی گشتند تا اینکه کوه الگون رو پیدا کردند. این کوه واقعا زیباست، تا با چشم خودتون نبینید باور نمیکنید، برای رسیدن به سیپی از جینجا سوار یک ون شدم به مقصد شهری به نام امباله (اما تلفظ میشه باله) خدود 3 ساعت راه بود، امباله کنار کوه الگون قرار داره و از همون داخل شهر چند تا آبشار بلند مشخصه.

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ۸:٥٢ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٧/۱٩
comment نظرات ()

اوگاندا، جینجا

جینجا اگه معروفترین شهر اوگاندا نباشه بدون شک توریستی ترینشه، و تنها دلیلش هم اینه که رود نیل از اینجا شروع میشه!

به هرکس بگید که میخام برم جینجا میگه میخوای بری رفتینگ؟ رفتینگ یا قایقرانی آبهای خروشان مهمترین فعالیت تفریحی این شهره که هر روز تعداد زیادی توریست رو به اینجا میکشونه، جینجا جزو 10 مقصد برتر رفتینگ دنیاست و به قول حرفه ای های رفتیگ گرید 5 و 6 جهانی که جزو سخت ترین رفتینگ های دنیاست در این منطقه وجود داره. 

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ۸:٤۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٧/۱٩
comment نظرات ()

اوگاندا، انتبه و کامپالا

سلام

آخرین مطلبی که یادم میاد براتون گفتم موقعی بود که هنوز نرفته بودم فرودگاه زنگبار. تصمیم گرفتم برای اینکه صبح زود مجبور نشم پول تاکسی گرون بدم و واسه چند ساعت خواب الکی پول اتاق ندم اتاق نگیرم، پروازم ساعت 5 صبح بود. حدود ساعت 7 شب رفتم فرودگاه و مثل بقیه فرودگاهها انتظار داشتم سالن انتظاری چیزی داشته باشه که بشینم اونجا تا صبح و بخوابم.

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ۸:۱٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٧/۱٩
comment نظرات ()

تانزانیا، زنگبار

سلام

صبح ساعت 8 از هتل خارج شدم تا یکساعت قبل از حرکت کشتی اونجا باشم. سوار شدن به کشتی دستکمی از سوار شدن به هواپیما نداشت، بازرسی و فرم پر کردن و اونطرف داخل زنگبار هم مهری داخل پاسپورتم زدند! انگار اومدم یک کشور دیگه.

بعدا متوجه شدم که زنگبار قبلا واسه خودش خودمختار بوده و الان هم خیلی دوست داره از تانزانیا مستقل باشه، حتی ادارات دولتی هم یکی در میون نوشتند دولت تانزانیا و بیشتر مینویسند دولت زنگبار، اینجا واسه خودش رییس جمهور هم داره!

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ۳:٠٩ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۳/٧/۱٢
comment نظرات ()

تانزانیا، دارالسلام

سلام به هرکسیکه داره این وبلاگ رو میخونه

اینجا مثل دفتر خاطرات منه، خاطرات سفر،

فکر میکنم در پست قبلی تا سه چهار روز پیش رو براتون گفتم که از ژوهانسبورگ خواستم بیام دارالسلام و اون جریانات کنسل شدن بلیط و ... در آخر مجبور شدم بیام آدیس آبابا در اتیوپی و بعد از اونجا با یک پرواز دیگه بیام دارالسلام.

 

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ٩:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/٧/٩
comment نظرات ()

کیپ تون، پیاده روی

سلام به همه

اول از همه مرسی که دارید سفرنامه های منو میخونید، خیلی خوشحال میشم کامنت های شمارو میبینم و متوجه میشم که شما میخونیدشون و امیدوارم مفید باشه. باور کنید واقعا سعی خودمو میکنم که خلاصه بنویسم اما وقتی شروع به تایپ میکنم یهو به خودم میام میبینم 4-5 صفحه نوشتم که مطمئنا واسه خیلی ها خسته کننده میشه.

امروز صبح اومدم فرودگاه تا ببینم چیکار میشه بلیط کنسل شده ام کرد. برعکس دیشب که یک گاگول اونجا گذاشته بودند که خودشم تکلیف خودشو تو فرودگاه نمیدونست امروز یک خانم از سوییس ایر اینجا موضوع رو پیگیری میکرد و بعد از کلی معذرت خواهی گفت که میتونه برامون یک پرواز بگیره به آدیس آبابا در اتیوپی و از اونجا هم دنبالشه که پرواز به دارالسلام رو هماهنگ کنه. خلاصه هماهنگی هاشو کرد و بلیطمو داد دستم، حالا الان باید پرواز کنم به آدیس آبابا، حدود 6-7 ساعت پرواز دارم تا اونجا، بعد اونجا 2 ساعت انتظار دارمو بعدش دوباره پرواز دارم به دارالسلام که اون هم حدود 3 ساعته.

 

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/٧/٥
comment نظرات ()

کیپ تون، جزیره رابن و کوه تیبل

سلام به همه دوستان همسفرم

قانونا الان باید تو هواپیما نشسته بودم به مقصد دارالسلام، اما الان تو یک مسافرخونه هستم نزدیک فرودگاه ژوهانسبورگ!

بله، پروازی که واسش اونهمه به زحمت افتادمو یک جورایی پوستم کنده شد واسه خریدن بلیطش کنسل شد!

با یک پرواز ایرلاین منگو از کیپ تون اومدم ژوهانسبورگ، ساعت 9 شب رسیدم و قرار بود پروازم به دارالسلام با فست جت ساعت 12 شب باشه اما دیدم روی بورد دیپارچر جلو پرواز من زده کنسل شد! رفتم دفترشون رو پیدا کردم اما بسته بودو کرکره رو داده بودند پایین، توی یکی از دیپارتینگ گیت ها یک بابایی نشسته بود مثلا یک لیست جلوش بود و اسامی مسافرهایی که پروازشون کنسل شده بودو مینوشت! گفت شما سه تا آپشن دارید: 1- یا اینکه تو اولین پرواز به دارالسلام جاتون بدیم 2- اینکه تو اولین پرواز خودمون جاتون بدیم 3- پولتونو پس بدیم

 

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ۸:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳٩۳/٧/٥
comment نظرات ()