در سفر... مثل باد

سفر .... مرا از تو، به هیچ‌کجا نمی‌بَرَد

پاریس بارانی

سلام به دوستان همسفر

دیشب رو توی هاستل گذروندم تو یک اتاق 8 تخته با چند نفر فرانسوی و غیر فرانسوی که توی اتاق قلیون میکشیدند!! شکل قلیونشون با مال ما یکم فرق داشت اما قلیون بود دیگه! این فرانسوی ها بدجوری عاشق دود هستند! سیگارو  قلیون و دود خیلی پر طرفداره!

برای امروز یک تور پیاده روی رو در نظر گرفته بودم، توی سفرنامه کیپ تون در مورد تورهای پیاده روی نوشتم، این تورها جزو تورهای مورد علاقه من هستند، چون شما یک تور میری با راهنما اما رایگان!

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ۸:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٥/۳/۳۱
comment نظرات ()

ورود به پاریس

سلام به همسفران

حدود ساعت 10 صبح رسیدم پاریس، گاردی لیون، اسم ایستگاه قطاری بود که در اون پیاده شدم، از داخل ایستگاه قطار میشد مستقیم رفت تو ایستگاه مترو، قبلا اسم ایستگاهی که باید میرفتم رو پیدا کرده بودم، خوشبختانه تو پاریس بیشتر تابلو ها معادل انگلیسی هم داره و مثل روسیه پیدا کردن ایستگاهها اونقدر سخت نیست.

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ٧:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٥/۳/٢٥
comment نظرات ()

در کوههای سوییس

سلام به دوستان همسفر

تا اونجارو براتون گفتم، که از ایستگاه ونیز، سوار قطاری به مقصد پاریس شدم.

اول که سوار شدم توی کوپه تنها بودم، واگن عین واگنهای خواب قطار مشهد خودمون (یکم تمیزتر) 6 تا تخت که در 3 طبقه در دوطرف کوپه نصب شده بود؛ من تخت طبقه وسط رو گرفته بودم.

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ۱:٢۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٥/۳/٢٤
comment نظرات ()

ونیز رویایی

سلام

بعد از خواب نه چندان خوب بعد از دعوا با هم اتاقی آمریکایی (شرح در پست قبل) این منظره ای بود که صبحمو ساخت:

کل روز رو در ونیز مه آلود و رویایی قدم زدم،

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ٤:٥٥ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٥/۳/٧
comment نظرات ()

جواب چند سوال

سلام دوستان

یکی از دوستان همسفر در پست قبلی من کامنتی گذاشتند و چند تا سوال کردند، میخواستم توی کامنت جوابشونو بدم اما دیدم شاید سوال بقیه هم باشه واسه همین توی یک پست جواب بدم

این کامنت ایشونه: "دو نکتۀ مهم در این نوشته به چشمم خورد که برای خود من خیلی مهم هست . یکی جمعیت شهرهای خارجی هست که خیلی در مقایسه با تهران کم هست و این باعث میشه تا هم مناطق خیلی بهتر دیده بشن و هم سایه روشنهای شهر زیباتر باشند. شاید هوای خوب هم خودش نتیجۀ همین کم جمعیتی هست . دیگری آرام پیش رفتن پروژه های ساختمانی که البته من چند جا دیدم که رومی ها خیلی از این موضوع راضی نیستند و اونها رو بیخود میدونن . مثلا شاید اصلا این شهر احتیاجی به مترو نداشته باشه ولی خب این طرح داره اجرا میشه . چیز دیگری که مردم رو ناراحت کرده بیشتر و بیشتر شدن مهاجرین و مخصوصا کسانی هست که کار و حرفه و سوادی ندارند . دوست دارم بدونم شما به این موضوع چه طور برخورد کردید ؟! مستدام باشید."

و در کامنت دیگری نوشتند: "میشه بگید چرا خیابانها و کوچه ها رو زیبا و دوست داشتنی می بینید ؟ چه چیزی در تهران ما کم هست و چرا کوچه های تهران دوست داشتنی و صمیمی نیستند و آیا راهی هم هست تا اصلاح بشن ؟!! یا اصلا هستند و ما نمیفهمیم ؟! "

ادامه مطلب
   + مرتضی اردبیلی ; ٧:۱٧ ‎ق.ظ ; ۱۳٩٥/۳/٦
comment نظرات ()