زنگ تفریح

سلام به همه دوستان،

خیلی تنبل شدم در نوشتن، البته مشغله کاری و یکم مشکلات شخصی هم مزید بر علت شده، بقیه سفرنامه ترکیه، پاموکاله، آنتالیا و قونیه مونده قول میدم به زودی بنویسم. 

تجربه بهم ثابت کرده اگه در طول سفر ننویسم همینجوری میشه و هم خیلی چیزها یادم میره هم هی عقب می افته و آخر سر هم اونجوریکه باید در نمیاد.

در ادامه برنامه سفر آفریقا رفتم سفارت آفریقای جنوبی، پایین تر از میدان تجریش بود روبروی پمپ بنزین تقریبا، زنگ زدم و رفتم تو، آقای مسئول ویزا راهنماییهای خوبی کرد و فرمهاشو بهم داد، بلیط و رزرو هتل لازم داشت که هنوز نگرفتم، برای سفر زمینی هم گفت اول ویزای زیمبابوه رو بگیر بعد بیا اینجا، بعد رفتم دنبال زیمبابوه، اینترنت که سرچ میکردم رفتم تو سایت وزارت امور خارجه زیمبابوه (برای همه کشورها حتما سر میزنم) چون معمولا توصیه های سفر و ویزا و اینا توش هست، یک لینک داده بود برای ویزا که الکترونیک صادر میکنه، منم رفتم اونجا و ثبتنام کردم و فرم هاشو پر کردم؛ بعد مرحله ارسال کپی مدارک بود، یک کپی پاسپورت میخواست و عکس که فرستادم، رزرو هتل هم میخواست و من چون هنوز نداشتم گفتم بذار یک امتحانی بکنم، یک نامه نوشتم به این مزمون:

سلام افسر محترم

من میخوام اوخر سپتامبر به کشور زیبای شما سفر کنم، من اول به آفریقای جنوبی خواهم رفت و پس از اون از طریق مرز زمینی میخوام وارد کشور شما بشم، چون من یک بک پکر هستم و زمانبندی سفرم دقیق نیست نمیتونم هتل رزرو کنم و معمولا پس از رسیدن به مقصد از اقامتهای ارزان قیمت در دسترس استفاده میکنم.  پس خواهش میکنم محبت کنید و با درخواست ویزای من موافقت کنید.

و اینو براشون فرستادم، بلافاصله یک ایمیل برام اومد که درخواست شما دریافت شد و ظرف 48 ساعت جواب داده میشه.

سه روز گذشت و خبری نشد و منم آدرس سفارتشون رو در تهران پیدا کردم، که تو ولنجک بود، رفتم اونجا، یک خانمی درو باز کرد و رفتم تو هیچکس جز اون خانم نبود بهشون گفتم من اینترنتی اقدام کردم و جوابی ندادن، گفت حداکثر تا یک هفته جواب میدن و چند تا سوال دیگه در مورد سفر زمینی داشتم که پرسیدم و با حوصله جواب داد (دستش درد نکنه) اومدم بیرون، همون شب ایمیل از حراره پایتخت زیمبابوه برام اومد که دوست عزیز با درخواست ویزای شما موافقت نشد

ضمیمه ایمیل هم اسکن یک نامه رسمی وزارت امور خارجه زیمبابوه بود با مهر و تاریخ و کاملا رسمی که اعلام کرده بود به من که با درخواست ویزام مخالفت شده

خلاصه اینو نوشتم که شما هم همین راهو امتحان نکنید و حتما رزرو و بلیط رو داشته باشید، آها اون خانم گفت حتما بلیط رو هم جزو مدارک بفرست که اونا ننوشته بودند، گفتم میخوام زمینی برم، گفت از کجا به کجا؟ گفتم مثلا بلیط رفتم از کیپ تون یا ژوهانسبورگه و برگشتم از دارالسلام (آفریقای جنوبی به تانزانیا) که هیچ ربطی به زیمبابوه نداره، گفت اشکال نداره همونو براشون بفرست اونا میدونن خودشون!

خلاصه یجورایی خیالم راحت شد که ویزای این دوتا کشور مشکل خاصی نداره، و مدارکم که کامل باشه میتونم بگیرمشون

حالا مسئله بعدی کشور بعدیه! از زیومبابوه کجا برم؟ زامبیا؟ موزامبیک؟

جفت این کشورها ویزاشون مشکل داره! موزامبیک قبلنا از ما ویزا نمیخواست اما الان میخواد! (شکر خدا)

گفتم فوقش از حراره پرواز میگیرم برا دارالسلام! تو تانزانیا هم یک دوری میزنم و میرم زنگبار و بعدم برمیگردم!

البته باید یک اعترافی بکنم! یک روز تمام به این فکر کردم که همینجوری ادامه بدم بیام تا شاخ آفریقا و مصر و بندر اسکندریه از اونجا کشتی سوار بشم بیام ازمیر! اما با بررسی مسئله همیشگی یعنی ویزا دیدم تقریبا غیر ممکنه، چون مصر که کلا ویزا انفرادی نمیده! اتیوپی و سودان و سومالی هم این وسط هستند که وضعیت ویزاشون در هاله ای از ابهام به سر میبره!

خلاصه این فکر بلند پروازانه رو گذاشتم کنار و برگشتم به دنیای واقعی!

این هم داستان سفر آفریقا؛ حالا تا شهریور ماه که نوبت این کارها و گرفتن ویزا و بلیط بشه فرصت زیاده؛ فعلا بیشتر سرچ میکنم،

 

راستی آدرس سایت ویزای زیمبابوه اینه

www.evisa.gov.zw

 

قربان شما

مرتضی

 

/ 0 نظر / 12 بازدید